Blog

TransStar Europa

TransStar Europa, to Europejski projekt wspierający sztukę przekładu literatury oraz zarządzenia kulturalną wymianą międzynarodową. Koncepcja ta powstała początkiem 2013 roku. Uczestniczą w niej tłumacze z Polski, Ukrainy, Chorwacji, Niemiec i Słowenii. Celem projektu jest zbliżenie kultur i literatur krajów europejskich, poprzez przekłady oraz wsparcie dla tych mniej znanych języków. Dzięki temu pomysłowi, uczestnicy mogą podnieść swoje kwalifikacje w kwestii tłumaczenia literatury.

Idea TransStar powstała dzięki dr Schammy Schahadat i Claudii Dathe z Wydziały Slawistyki Uniwersytetu w Tybindze. Od 2013 do 2015 roku, jest współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach programu „Lifelong Learning”. W trakcie trwania TransStar, powstaje zamysł nowoczesnych modułów programowych, które mają pomóc w kształceniu tłumaczy literackich, a korzystać z nich będą mogły również uniwersytety. Szlifuje talenty translatorskie, a także uczy technik marketingu i zarządzania kulturą.

W 2014 roku TransStar zawitało w Krakowie. Dyskutowano o problemach translatorskich, jak i zgłębiano się w znaczeniu mechanizmów, które rządzą rynkami książki. Podczas prelekcji, mówiono o tym, w jaki sposób tłumacz może wprowadzić na rynek autora lub też książkę. Ponadto odbyły się rozmowy, które tłumaczyły uczestnikom, w jaki sposób tłumacz może „wyjść z cienia” i jak może wybić się na rynku pełnym konkurencji.

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account