Tłumaczenia słowacki

Tłumaczenia słowacki

Flaga SłowacjiJęzyk słowacki należy do grupy języków zachodniosłowiańskich. Słowacki zbliżony jest do języka polskiego, a także do czeskiego. Wśród rodzajów tego języka wyróżnia się trzy dialekty – wschodniosłowacki, środkowosłowacki i zachodniosłowacki. Pierwszy z nich najbardziej przypomina język polski.

Słowacki jest językiem państwowym, który obowiązuje na Słowacji. Słowackiego używa ponad 4,5 miliona obywateli tegoż kraju. Języka tego używają także Słowacy, którzy zamieszkują tereny Polski, Węgier, Rumunii, a ponadto USA czy Kanady. Uważa się, że język słowacki wywodzi się z języka prasłowiańskiego. Jego podstawy ukształtowały się między Karpatami, Dunajem i Dolną Morawą. Na teren ten przybyli przodkowie Słowaków w VI wieku. Język słowacki od 1 maja 2004 roku stał się jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej.

Na ten moment za granicą przebywa około 3 miliony Słowaków. Dopiero w 2005 roku, zostało przyjęte prawo, które dotyczyło ich pobytu poza granicami kraju. Słowak na obczyźnie, to osoba, która nie ma posiada obywatelstwa słowackiego, ale posiada słowackie pochodzenie i narodowość, a także świadomość kulturową. Prawo, które przyjęto w 2005 roku dotyczy Słowaków, którzy zamieszkują kraje środkowej i południowej Europy.

Słowacki w swojej fonetyce zawiera elementy starego języka słowiańskiego, jest to na przykład iloczas, czyli występowanie samogłosek długich i krótkich. Akcent w tym języku jest dynamiczny oraz stały. Przypada na pierwszą sylabę wyrazy. Gramatyka przypomina polską. Jest złożona, rzeczowniki i czasowniki, ze względu na odmianę, dzielą się na grupy. Rzeczownik odmieniany jest przez liczby – pojedynczą i mnoga, oraz przez przypadki.

Nasze biuro tłumaczeń świadczy usługi z zakresu translacji z języka słowackiego, jak i na ten język. Tłumaczymy ustnie i pisemnie, a powierzone nam teksty są tłumaczone w zespole Polaków i Słowaków. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne. Mamy duże doświadczenie w translacji tekstów firmowych, prawniczych, czy medycznych.

Słowacja na mapie Europy

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account