Tłumaczenia rosyjski

Tłumaczenia rosyjski

Flaga RosjiZe względu na ciągły wzrost znaczenia Federacji Rosyjskiej na arenie międzynarodowej, zaistniała większa potrzeba na znajomość języka naszych wschodnich sąsiadów. Tłumaczenia rosyjsko – polskie cieszą się coraz większą popularnością. Język rosyjski staje się niezbędny dla firm, które działają na terenach Rosji, bądź w krajach, gdzie ten język ma wagę urzędową. Coraz więcej firm, przedsiębiorstw, osób prywatnych przenosi swoją działalność na Wschód lub powiększa zakres rynku. Jest to kierunek, który obecnie jest częstym wyborem przedsiębiorców także z Polski. To znajomość języka jest jednym z czynników, które decydują o skuteczności podboju nowego rynku.
Natomiast niezwykle ważne są także profesjonalne tłumaczenia. Dzięki staranności tłumaczenia pism, raportów, faktur i innych niezbędnych dokumentów, firma ma większe możliwości i szerszy wachlarz działalności, ponieważ budzi zaufanie i zyskuje poparcie nowych klientów.

Nasze biuro tłumaczeń oferuje tłumaczenia z rosyjskiego na polski i polskiego na rosyjski. W naszej ofercie przygotowaliśmy tłumaczenia ustne i pisemne. Działamy w obrębie tłumaczeń zwykłych, przysięgłych, specjalistycznych. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych usług. Naszą ofertę kierujemy do firm o różnym charakterze i branż w jakich się poruszają, a także do osób prywatnych. Nasi tłumacze, którzy posiadają niezbędne wykształcenie w swojej profesji, zadbają o poprawność i rzetelność tłumaczenia, które może być różne, w zależności od kontekstu politycznego, czy też kulturowego.

Tłumaczenia pisemne rosyjski

Wiadomym jest, że przekład z oryginalnego języka na inny, jest bardzo wymagający i nie wystarcza tylko znajomość obcego języka. Umiejętność przełożenia tekstu z języka źródłowego na oczekiwany przysparza wielu kłopotów, ponieważ jest to próba stworzenia jego odpowiednika w innym języku. Dokładność tłumaczenia tekstów jest niezwykle ważna zarówno tych specjalistycznych, jak i mniej skomplikowanych. W tłumaczeniach niezwykle ważna jest znajomość kontekstu kulturowego, różnic językowych, idiomów, dialektów, występującego żargonu, specjalistycznego słownictwa, skrótów, nazw własnych, a także wychwycenie błędów językowych, które mogą wystąpić w tekstach. To od tej znajomości zależy jakość tłumaczenia.
Znane są próby tworzenia różnorakich ‘translatorów’, jednak chyba każdy z nas spotkał się z niedokładnością tłumaczeń w wybranych przez siebie językach. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji jest zwrócenie się do profesjonalnych tłumaczy, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu potrafią zrobić to dokładnie, nie gubiąc sensu tłumaczonej treści.
Nasi pracownicy podczas składania zamówienia są już w stanie określić koszt tychże tłumaczeń. Służą pomocą oraz informacją na temat tłumaczeń danych dokumentów.
Jesteśmy otwarci na sposób dostarczenia nam materiałów do tłumaczenia – można zrobić to osobiście, telefonicznie, mailowo.
Robimy to, aby wyjść naprzeciw naszym klientom i potrzebom nawet tych, najbardziej wymagających, ponieważ doskonale znamy wagę prawidłowo wykonanych tłumaczeń i wiemy jak ważne są dla naszych zleceniodawców.

Tłumaczenia ustne rosyjski

Potrzeba wielu godzin praktyk, wszechstronnej wiedzy, wysokich kompetencji językowych, by być dobrym tłumaczem, a nasze Biuro zapewnia usługi najlepszych i tych najbardziej doświadczonych ludzi w branży.
W dzisiejszym świecie dialog odgrywa niesamowicie wielką rolę w tworzeniu pozytywnych, długofalowych relacji biznesowych. To rozmowy niejednokrotnie tworzą fundamenty wielkich przedsięwzięć. W tłumaczeniach ustnych gwarantujemy 100% profesjonalizmu od naszych tłumaczy. Jesteśmy przygotowani pod każdym względem. Począwszy od merytoryki przez punktualność, aż po kulturę osobistą. Wiemy, że na powodzenie rozmowy składa się wiele czynników, dlatego przykładamy do tego wielką wagę i staramy się zadowolić naszych klientów.
Od początku zlecenia nam usługi, nasz klient nie musi się martwić o swoje wystąpienie na konferencji, zebraniu, rozmowie biznesowej, czy też na wszelkiego rodzaju innych, mniej oficjalnych rozmowach. Tłumaczenia są w zasięgu ręki naszego klienta, gdziekolwiek się znajduje. Gwarantujemy pełną dyskrecję i pełen profesjonalizm powierzonych nam zadań.

Historia

Język rosyjski obejmuje swoim zakresem największą liczbę ludności posługujących się językiem z grupy języków słowiańskich, a dokładniej wschodniosłowiańskich, które należą do rodziny języków indoeuropejskich. Według danych, językiem rosyjskim posługuje się już około 145 milionów ludzi. Pisany język oparty jest na alfabecie (grażdanka), który wywodzi się od cyrylicy, wprowadzonej jeszcze przez Piotra Wielkiego.
Status języka urzędowego posiada oprócz Rosji – Kazachstan, Kirgistan, Abchazja, Gagauzja, Nadniestrze, Osetia Południowa, Białoruś oraz Krym. Językiem rosyjskim posługują się mieszkańcy niemalże na całym świecie – (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Łotwie, Litwie, Estonii, Izraelu, Mołdawii, Rumunii, Niemczech, Grecji, Uzbekistanie, Azerbejdżanie, Armenii, w Australii, na Ukrainie). Warto zaznaczyć, że jest także jednym z oficjalnych języków konferencyjnych ONZ.
Historia ojczystego języka Rosjan sięga okresów przedhistorycznych. Jednakże za początek języka literackiego uznaje się wiek XI – wtedy zaczął się okres języka staroruskiego. Jego szybki rozwój spowodował, że panował na równi z takimi językami jak: greka, łacina. Na przełomie XVIII i XIX wieku nabrał ostatecznej formy (okres nowożytni).
Współcześnie odmienia się trzy dialekty języka rosyjskiego:
– północne
-południowe
– przejściowe
W dzisiejszym świecie, język rosyjski – jak większość języków, ulega wpływom innych języków obcych. Dawniej czerpał kolejno od staro nordyjskiego, staro-cerkwiewno-słowiańskiego, z greki, z polskiego, aż po język niemiecki, francuski i angielski.

Język rosyjski - mapa

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account