Tłumaczenia norwerski

Tłumaczenia norwerski

Flaga NorwegiiJęzyk norweski jest językiem z grupy skandynawskiej języków germańskich. Posługuje się nim ponad 4 miliony ludzi. Jest językiem urzędowym Norwegii, a oficjalnie obowiązuję jego dwie odmiany: bokmål i nynorsk.

Większość Norwegów posługuje się odmianą bokmål, natomiast typem nynorsk mówi około 20% populacji. Ciekawostką jest, iż obie odmiany można usłyszeć w mediach, tudzież na ulicy. Bokmål i nynorsk są także językami urzędowymi. Język norweski jest bardzo zbliżony do duńskiego oraz szwedzkiego. Przedstawiciele tych krajów, mogą swobodnie się porozumieć w swoich językach. Język norweski pisany, zbliżony jest do języka duńskiego, natomiast mówiony przypomina w większym stopniu szwedzki. Najstarsze, zachowane antyki w postaci literatury, napisane w języku norweskim, pochodzą z XII wieku. Wskazują one na znaczące różnice pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią tego kraju.

Nasze biuro specjalizuje się zarówno w odmianie bokmål, jak i nynorsk.
Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę, która poradzi sobie z każdym tekstem specjalistycznym i tradycyjnym. Na język norweski oraz z języka norweskiego tłumaczymy różnego rodzaju dokumenty o wszelkiej tematyce. Oferujemy translację ustną i pisemną.

W gramatyce tego języka istnieją trzy rodzaje gramatyczne. Męski, żeński i nijaki, jednak dopuszczalne jest łączenie rodzaju męskiego i żeńskiego w rodzaj wspólny, który wzoruje się na męskim. Spowodowane jest to standardem „riksmål”, który wywodzi się z języka duńskiego. Język norweski, posiada podobne funkcje do tych, z którymi spotkać możemy się w języku angielskim.

Nad poprawnością języka norweskiego czuwa Språkrådet. Jest to specjalna organizacja, która reguluje ten język. Po pierwsze, udziela porad w sprawach, które są ściśle związane z użyciem języka norweskiego, na przykład w szkołach, telewizji. Po drugie, objaśnia problemy, które wiążą się z zapisem języka, a także z nazwami geograficznymi. Ponadto promuje projekt skandynawskiej współpracy językowej.

Mapa Norwegii

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account