Tłumaczenia hiszpański

Tłumaczenia hiszpański

Flaga HiszpaniiPonad pół miliarda ludzi posługuje się językiem hiszpańskim. Już w samych Stanach Zjednoczonych, ponad 46,7 milionów mieszkańców porozumiewa się w tym języku. W niektórych stanach, hiszpański wyparł nawet język angielski, a jako język urzędowy, występuje w ponad 23 państwach.

Krótka historia języka hiszpańskiego

Historia języka hiszpańskiego, sięga V wieku. Należy on do języków romańskich, a ze względu na największą ilość posługujących się tym językiem osób, wiedzie on prym w tej grupie językowej. Hiszpanie nazywają swój język kastylijskim. Rola tego dialektu wzrosła z momentem, gdy król Hiszpanii Alfons X, zadecydował, iż gdy dojdzie do wątpliwości co do znaczenia jakiegokolwiek słowa, decydować będzie znaczenie kastylijskie.

Ważna rola tłumacza w translacji z języka hiszpańskiego i na hiszpański

Gdy miejsce miał upadek Cesarstwa Rzymskiego, wpływy łaciny na język hiszpański znacznie osłabły, dlatego też pojawiło się mnóstwo odmiennych dialektów. W tym wypadku rola tłumacza jest bardzo ważna, ponieważ podczas tłumaczenia tekstów, spotkać można się z różnymi odmianami tegoż języka. Ważne by dobrze przetłumaczyć dane słowo, które w różnych dialektach oznaczać może coś innego. Nasze biuro tłumaczeń specjalizuje się w specyficznych tłumaczeniach z języka hiszpańskiego na polski oraz z polskiego na hiszpański. Oprócz utytułowanej certyfikatami kadry, dysponujemy tłumaczami, którzy są native speakerami. Jest to bardzo pomocne zarówno podczas tłumaczenia pisemnego, jak i ustnego. Dlaczego tak ważna jest rola tłumacza w translacji z języka hiszpańskiego? Po pierwsze różne dialekty, doprowadziły do tego, iż wymowa tego języka w różnych stronach świata, brzmi nieco inaczej. W krajach latynoamerykańskich głoski s, z, c przed i wymawiane są jako s, gdy w Hiszpanii, wymawia się je jako th. Po drugie, duże różnice można znaleźć w gramatyce. Głównym problemem są zaimki, dlatego też warto wybrać doświadczonego tłumacza, który bez problemu poradzi sobie z tymi różnicami.

Można powiedzieć, że język hiszpański podbija świat. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce. Bardzo dużo osób, wybiera ten język jako dodatkowy, ucząc się go na przykład w szkółkach językowych.

Język hiszpański - mapa

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account