Tłumaczenia francuski

Tłumaczenia francuski

Flaga FrancjiJęzyk francuski, stał się językiem urzędowym w 22 krajach na świecie. W innych, takich jak Kanada, Belgia, Szwajcaria, czy Haiti, jest jednym podstawowych języków. Wywodzi się z łaciny, a na wymowę francuskiego wpłynęły języki celtyckie oraz germańskie.

Translacja z francuskiego i na francuski

Tłumaczenia z języka francuskiego na polski i na odwrót, są stosunkowo często wybieranymi translacjami. Szczególnie wśród firm, które swoją współpracę ściśle wiążą z firmami tego pochodzenia. Często zdarza się, iż tłumaczenia na/z francuskiego dotyczą translacji rozmówek, które muszą zawierać transkrypcję fonetyczną. Z języka francuskiego często tłumaczone są starsze teksty dotyczące dyplomacji i kultury. Dzieje się tak ponieważ XVIII francuski był uznawany za język międzynarodowy. Pochodzące z tych czasów materiały, dotyczą skomplikowanego, specjalistycznego języka. Teksty które tłumaczymy z języka francuskiego pochodzą głównie z Europy. Ciekawostką jest, iż francuski jest najpopularniejszym językiem obcym, którego uczą się Brytyjczycy oraz Niemcy.

Tłumaczenia z francuskiego na polski oraz z polskiego na francuski oferuje także nasze biuro tłumaczeń. Z tego zakresu tłumaczymy ustnie i pisemnie. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, która z wielkim zaangażowaniem w kulturę francuską, z przyjemnością tłumaczy zlecane teksty. Dlatego też przebieg takiego tłumaczenia jest niezwykle krótki. Mieliśmy okazję przekładać rozmówki, teksty dotyczące kultury, ale także dokumenty firmowe.

Język francuski na świecie

Język francuski jest pierwszym językiem 64 milionowej grupy ludzi we Francji, a także na Korsyce. Chętnie tym językiem posługują się również w Kanadzie i Belgii. Szwajcarzy również lubują się w języku francuskim, tak jak i Włosi. Dla około 5 milionów ludzi, którzy zamieszkują tereny Afryki Środkowej, język francuski jest językiem oficjalnym. Szczególnie w Burkina Faso i Kamerunie. Biegle tym językiem posługuje się również w Republice Środkowej Afryki i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

W latach 70 XX wieku język francuski cieszył się dużym powodzeniem w Polsce. Szczególnie chętnie posługiwano się nim w gronach arystokracji. Język ten,choć wypierany jest przez angielski, wciąż ma duże znaczenie na arenie międzynarodowej.

Użycie języka francuskiego mapa

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account