Blog

Jakich tłumaczy brakuje w Polsce?

Rynek polskich tłumaczeń, skupia się głównie na języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

W Polsce najczęściej tłumaczone są dokumenty firmowe i specjalistyczne, głównie z zakresu prawa.

Coraz więcej Polaków zna angielski, dlatego też są sobie w stanie poradzić z niektórymi tłumaczeniami z tego języka. Jednak z jakich dziedzin i języków wciąż brakuje nam translatorów?

Najczęstszą odpowiedzią na to pytanie, jest informacja o braku wystarczającej ilości tłumaczy, którzy zajmują się językami słowiańskimi i skandynawskimi. Choć bliskość sąsiadów, takich jak Czesi czy Chorwaci, świadczyć by mogła o tym, iż problemu z tymi językami nie ma, jest zupełnie inaczej. Słowiańskie języki, z którymi można napotkać problem, to również chorwacki i serbski. Ciekawostką jest, że spada liczba studentów, takich kierunków, jak: filologia serbska, filologia chorwacka. Stąd wynikać może problem dostępności tych tłumaczeń. Języki skandynawskie, inaczej nordyckie, czy nordyjskie, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie pracodawców, którzy w swoich ofertach, umieszczają znajomość szwedzkiego, tudzież duńskiego, jako umiejętność bezwzględnie wymaganą. Osób, które dysponują taką umiejętnością, wciąż jest mało, a firmy współpracując z producentami skandynawskimi, potrzebują takich pracowników, lub chociaż tłumacza, który sprawnie zajmie się tłumaczeniem dokumentów firmowych.

Problem można napotkać także, gdy pojawia się potrzeba tłumaczenia dokumentów z dziedziny automatyki, robotyki, a nawet produkcji. Ponadto ciężkim zadaniem dla tłumaczy, mogą stać się dokumenty, które obejmują tematykę inżynierii budownictwa, inżynierię wodno – lądową, czy mechanikę i elektrykę.

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account