Blog

Ciężka praca tłumacza ustnego

Tłumaczenia ustneBycie tłumaczem ustnym, to bardzo ciężka praca, gdzie na co dzień narażonym jest się na bezpośredni kontakt z klientem. Wymaga to od tłumacza wyjątkowej reprezentatywności. Ma to ścisły związek nie tylko z kompetencjami, umiejętnościami ale także z wyglądem zewnętrznym.

Podczas spotkań biznesowych, konwersatoriów, seminariów, czy innych spotkań, tłumacz musi reprezentować swoją osobę odpowiednio do sytuacji. Gdy tłumacz ustny, dostaje zlecenie, by uczestniczyć w danym spotkaniu, warto zapytać o to, jaki charakter będzie miała ta okoliczność. Jeśli zostajemy zaproszeni na rozmowę do firmy, gdzie odbywać ma się bardzo ważne spotkanie ze wspólnikami biznesowymi, warto zadbać o nienaganny wygląd, by nie wyróżniać się spośród znajdujących się w pomieszczeniu osób.

Kolejnym ważnym elementem z którym zmierzyć musi się tłumacz ustny jest dykcja. Mało profesjonalnie wygląda sytuacja, w której translator zaczyna tłumaczyć niewyraźnie, czy za cicho. Ważne by wypowiadane słowa były konkretne i zrozumiałe.

Profesjonalny tłumacz powinien radzić sobie w różnych warunkach. Kiedy spotyka nas stresująca sytuacja, nie powinno się dać tego po sobie poznać. Emocje trzeba zostawić na boku, ponieważ tłumacz jest tylko pośrednikiem, a nie uczestnikiem dyskusji.

Podczas przeprowadzanych translacji nie powinniśmy, a wręcz nie wolno nam, wtrącać swojego zdania, komentować, krytykować, czy analizować pod swoim kątem. Chodzi o to, by tłumacz był jakby „niewidzialny” podczas spotkania.

 

O firmie

Biuro tłumaczeń działa na rynku translatorskim od ponad dwóch lat. Firma powstała w Więckowicach szybko zdobyła zaufanie klientów z całej Polski. Cechuje nas profesjonalizm, terminowość oraz wysoka jakość świadczonych usług.
Dokładamy wszelkich starań, by nasze przekłady wykonane były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, która zajmuje się tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi.

Tłumaczenia w miastach

Tłumaczenia Kraków
Tłumaczenia Warszawa
Tłumaczenia Wrocław
Tłumaczenia Katowice
Tłumaczenia Gdańsk
Tłumaczenia Poznań
Tłumaczenia Rzeszów

Log In

Create an account